Startlist for RCCC CloudConnect Summer Criteriums: #1

Published at: Sat, 21 Nov 2020 2:27 PM AWST as final startlist. Changes may still occur prior to event.

Category Number Participant Club/Team
A MEN 1 BARRETT, Sebastian Midland Cycle Club
A MEN 2 BLACKIE, Lewis RCCC
A MEN 3 CLAYDON, Mark South Perth CC
A MEN 4 COLLETT, Ryley Cycling Development Foundation
A MEN 5 COMMONS, Joshua South West CC
A MEN 6 COOPER, Xavier Velofit Racing
A MEN 7 DA SILVA, Dominic Peel District CC
A MEN 8 DERRICK, James Midland Cycle Club
A MEN 9 DOHERTY, Tony Velofit Australia Cycling Club
A MEN 10 FITZGERALD, Mitchell Roues Chaudes CC
A MEN 11 GILMORE, Brady Eastern Goldfields cycling club
A MEN 12 HANSSON, Gary Peel District Cycling Club
A MEN 13 HARVEY, Matthew Midland Cycle Club
A MEN 14 HARVEY, Timothy Midland Cycle Club
A MEN 15 HESLOP, Riley Albany CC
A MEN 16 HIND, David South Perth CC
A MEN 17 HURLEY, Marty RCCC
A MEN 18 JAMES, Hayden N/A
A MEN 19 JAMES, Oliver Cycling Australia
A MEN 20 JOHNS, Luke Track Cycling WA
A MEN 21 KALDA, Elar South Perth CC
A MEN 22 LANGSFORD, Richard South Perth CC
A MEN 23 LANIGAN, Bryce South West CC
A MEN 24 LAURENDI, Joseph Peel District CC
A MEN 25 LILLEY, Andrew South Perth CC
A MEN 26 MAHON, Michael Peel District CC
A MEN 27 MILNE, Calum Peel District CC
A MEN 28 NASH, Tristan X-Speed Australia Cycle Club
A MEN 29 PAHL, Adrian Peel District CC
A MEN 30 PEPPER, Ben Midland Cycle Club
A MEN 31 RAYNER, Corey Roues Chaudes CC
A MEN 32 SACCANI-WILLIAMS, Patrick South Perth Cycling Club
A MEN 33 SING, Brian Perth MTB Club
A MEN 34 SMITH, Desmond Midland Cycle Club
A MEN 35 SMITH, Quaid Roues Chaudes CC
A MEN 36 SPENCER, Mitchell X-Speed Australia Cycle Club
A MEN 37 STEWART, Doug Roues Chaudes CC
A MEN 38 TAYLOR, Scott Peel District CC
A MEN 39 TEO, Jerome Velofit Racing
A MEN 40 UPTON, Matt Velofit Australia Cycling Club
A MEN 41 WARDYNEC, Mathew South Perth CC
A MEN 42 WINSTON, Simon Riverside Rollers
A MEN 43 WOOD, Courtland Busselton Cycle Club
A MEN 44 YEWERS, Kyle RCCC
A WOMEN 180 ATTARD, Teneal South Perth CC
A WOMEN 181 BIRD, Sabine Roues Chaudes CC
A WOMEN 182 BOGLIO, Cassia Roues Chaudes CC
A WOMEN 183 BRAMLEY, Annie Roues Chaudes CC
A WOMEN 184 CARR, Isla X-Speed Australia Cycle Club
A WOMEN 185 CLAYTON, Zoe X-Speed Australia Cycle Club
A WOMEN 186 FOWLER, Sarah South Perth Rouleurs
A WOMEN 187 JOHNSON, Vanessa 4FIVE+ ATHLETE COLLECTIVE
A WOMEN 188 MUNDT, Marion RSV Aachen
A WOMEN 189 NEETHLING, Adelia South Perth CC
A WOMEN 190 NELLIGAN, Kate Australian Time Trials Association
A WOMEN 191 RICHARDS, Darcie X-Speed Australia Cycle Club
A WOMEN 192 ROBINSON, Melissa Velofit Australia CC
A WOMEN 193 WALES, Rachael South Perth rouleurs
B MEN 51 ANDRIJASEVICH, Zac Midland Cycle Club
B MEN 52 APPS, Patrick SwanDrafting Cycle Club
B MEN 53 AVES, Harrison Peel District CC
B MEN 54 AYLES, Scott Roues Chaudes CC
B MEN 55 BARTLETT, Luke SwanDrafting Cycle Club
B MEN 56 BLAKE, James X-Speed Australia Cycle Club
B MEN 57 BOLT, Nicholas Cycling Development Foundation
B MEN 58 BOWLER, Daniel SwanDrafting Cycle Club
B MEN 59 BUCHANAN, James Midland Cycle Club
B MEN 60 CARTER, John X-Speed Australia Cycle Club
B MEN 61 CASTLES, Tim Peel District CC
B MEN 62 CHAMPTALOUP, Matthew South Perth CC
B MEN 63 COLUM, Luke Peel District CC
B MEN 64 CONSIDINE, Lawrence Peel District CC
B MEN 65 CRAVEN, Philip SwanDrafting Cycle Club
B MEN 66 DUNCAN, John Peel District CC
B MEN 67 HANING, Ben SwanDrafting Cycle Club
B MEN 68 HOLLANDS, Edmund Roues Chaudes CC
B MEN 69 HOSKEN, Michael Peel District CC
B MEN 70 JOHN, Angus SwanDrafting Cycle Club
B MEN 71 JONES, Adam Peel District CC
B MEN 72 MACCAN, Adam Velofit
B MEN 73 MACCAN, Andrew Velofit
B MEN 74 MCDOWELL, Scott Midland Cycle Club
B MEN 75 MURRAY, Greg South Perth CC
B MEN 76 NAGLE, Jethro Roues Chaudes CC
B MEN 77 NAVALOV, Andrei X-Speed Australia Cycle Club
B MEN 78 O'DONOVAN, Gerard Swan Drafting Cycle Club Inc
B MEN 79 PERICH, Paul Roues Chaudes CC
B MEN 80 POLLARD, Matthew n/a
B MEN 81 RIECK, Antony Velofit Australia Racing Team
B MEN 82 ROSE, Andrew N\A
B MEN 83 SALEH, Kelana Swan Drafting Cycle Club Inc
B MEN 84 SCOTT, Brendon Midland Cycle Club
B MEN 85 SMITH, Tony BikeDr CX
B MEN 86 STEWART, Doug Roues Chaudes CC
B MEN 87 STROEBEL, Heinrich Enduroplanet
B MEN 88 THOMPSON, Barton SwanDrafting Cycle Club
B MEN 89 VAN DONGEN, Rohan +1
B MEN 90 VAN VUGT, Nathan SwanDrafting Cycle Club
B MEN 91 VINCI, Josh SwanDrafting Cycle Club
B MEN 92 VREEKEN, Michael Peel District CC
B MEN 93 WARMAN, Jacob Peel District Cycling Club
B MEN 94 WATKINS, Roman Roues Chaudes Cycling Club
B MEN 95 WATMORE, Shae South Perth rouleurs
B MEN 96 WEST, Anthony Roues Chaudes CC
B MEN 97 WHEELER, Thomas Midland Cycle Club
B MEN 98 ZORANJIC, Jasmin Roues Chaudes Cycling Club
B WOMEN 201 BOLTON, Sam 4FIVE+ ATHLETE COLLECTIVE
B WOMEN 202 CARTER, Sally X-Speed Australia Cycle Club
B WOMEN 203 COELHO, Michelle NA
B WOMEN 204 GRIGGS, Abby X-Speed Australia Cycle Club
B WOMEN 205 MCAULIFFE, Dianne South Perth rouleurs
B WOMEN 206 MCLENNAN, Katrina Peel District Cycling Club
B WOMEN 207 STALKER, Megan Perth mountain bike club
C MEN 101 BANVAIT, Jamal No club.
C MEN 102 BEARD, Joel Northern Beaches Cycling Club
C MEN 103 BROWN, Toby South Perth CC
C MEN 104 CHIDLOW, Adam Roues Chaudes Cycling Club
C MEN 105 DE SALVE VILLEDIEU, Pacome Midland Cycle Club
C MEN 106 DE SALVE, Pacome Midland Cycle Club
C MEN 107 FERREIRA, Jean Perth MTB Club
C MEN 108 FIELDHOUSE, Daniel Peel District CC
C MEN 109 GUZZOMI, Nando SwanDrafting Cycle Club
C MEN 110 HARVEY, Daniel South Perth CC
C MEN 111 KILGOUR, Jason Midland Cycle Club
C MEN 112 LEITCH, Kurt South Perth rouleurs
C MEN 113 LOCKE, Aaron Roues Chaudes CC
C MEN 114 MCGILLIVRAY, Callum Midland Cycle Club
C MEN 115 MCLAREN, Ryan Exercise Institute
C MEN 116 MENARRY, David South Perth CC
C MEN 117 MIJAT, Dan Peel District Cycling Club
C MEN 118 MITCHELL, Drew ADF Cycling
C MEN 119 MULLER, Dylan PMBC
C MEN 120 PRICE, Jonah Midland Cycle Club
C MEN 121 ROTHON, Andrew Roues Chaudes Cycling Club
C MEN 122 SHERWIN, Conor Roues Chaudes CC
C MEN 123 SINGH, Reevenjit Midland Cycle Club
C MEN 124 SMITH, Jeremy Peel District CC
C MEN 125 SMITH, Steve Peel District Cycling Club
C MEN 126 SMITHSON, Antony Roues Chaudes CC
C MEN 127 VERSCHUREN, Taymen None
C MEN 128 WASHINGTON, Samuel X-Speed Australia Cycle Club
C MEN 129 WEBB, Austin Peel District Cycling Club
C MEN 130 WEBB, Brendin Peel District CC
C MEN 131 WILSON, Matthew Melville Fremantle CC
C MEN 132 WITTS, David zenith presto racing
C WOMEN 140 BLAKE, Rebecca X-Speed Australia Cycle Club
C WOMEN 141 DAL PASSO, Chloe Midland Cycle Club
C WOMEN 142 FOURIE, Vicky X-Speed Australia Cycle Club
C WOMEN 143 GREENHALGH, Jessica X-Speed Australia Cycle Club
C WOMEN 144 TSANG, Sharon NA
C WOMEN 145 WILSON, Mckenzie Track Cycling WA
C WOMEN 146 YANG, Jane South Perth Rouleurs
D MEN 151 ANDREW, Tom X-Speed Australia Cycle Club
D MEN 152 ARROWSMITH, Guy Whack Cycle Club
D MEN 153 BERRY, Mark Midland Cycle Club
D MEN 154 BLACKBURN, Kane Riverside Rollers
D MEN 155 BLACKWOOD, Glenn Roues Chaudes Cycling Club
D MEN 156 BLANCO MAYO, Fermin West Coast Masters Cycling Council
D MEN 157 BOLT, Peter X-Speed Australia Cycle Club
D MEN 158 CAMPBELL, Callum Riverside Rollers
D MEN 159 CASTLE, Samuel Roues Chaudes Cycling Club
D MEN 160 CLOHESSY, Travis N/A
D MEN 161 COWIE, Nick Peel District CC
D MEN 162 EVES, Daniel X-Speed Australia Cycle Club
D MEN 163 GILSON, Grahame X Speed
D MEN 164 MCATEER, Thomas AusCycling
D MEN 165 PATERSON, Chris Perth MTB Club
D MEN 166 PATTERSON, Shannon Riverside Rollers
D MEN 167 REYNOLDS, Greg X-Speed Australia Cycle Club
D MEN 168 RODGERS, Leigh Whack Cycle Club
D MEN 169 SUMMERVILLE, Billy Midland Cycle Club
D MEN 170 TULLY, Scott Peel District CC
D MEN 171 WHEELHOUSE, Samuel Peel District Cycling Club
D MEN 172 WILCOX, Mike Roues Chaudes CC
D WOMEN 220 BUCHANAN, Holly Midland Cycle Club
D WOMEN 221 BUCHANAN, Karri Midland Cycle Club
D WOMEN 222 SELLAR, Rose Roues Chaudes CC
D WOMEN 223 SPENCER, Danielle X-Speed Australia Cycle Club
D WOMEN 224 WRAY, Cate Roues Chaudes CC
JUNIOR A 230 MCDOWELL, Campbell Midland Cycle Club
JUNIOR A 231 MURPHY, Tahlia X-Speed Australia Cycle Club
JUNIOR A 232 WATKINS, Jordan Velofit Australia Cycling Club
JUNIOR A 233 WILKIN, Nicholas X-Speed Australia Cycle Club
JUNIOR B 240 ATKINSON, Annabel Wanneroo BMX Club
JUNIOR B 241 BERTHELSEN, Casey Midland Cycle Club
JUNIOR B 242 MCGILLIVRAY, Hamish Midland Cycle Club
JUNIOR B 243 MURPHY, Hunter X-Speed Australia Cycle Club
JUNIOR B 244 SMITH, Archie Perth MTB Club
JUNIOR B 245 THOMPSON, Zakari Roues Chaudes Cycling Club
JUNIOR B 246 THOMPSON, Zebedee Roues Chaudes Cycling Club