Entry nominations in 2022 Lexus Blackburn Bay Crits Day 1 13 Aug 19:28

This is a live list of nominations as they come in. It is not a start list. Nominations, grades and categories may change without notice at event organiser discretion, without those changes being reflected here.

Official start lists may appear later here on EntryBoss or on the AusCycling Victoria website.

Name Status
Team: Hawthorn cycling club
BETADAM, Raphael
Entered
Team: Oliver's Racing
WHITFIELD, Sean / WHITE, Liam / NIQUET-OLDEN, Bentley / LUKE, Daniel / KURT, Eather / KAI, Chapman
Entered
Team: Seymour broadford cycling club
SIMS, Brodie
Entered
Team: Grainger
GRAINGER, Nick
Entered
Team: Luc Bisset
BISSET, Luc
Scratched
Team: Rolla
MORONI, Jarrod
Entered
Team: Brunswick Cycling Club
WILLEN, Harry
Entered
Team: Hawthorn
MOORE, Matthew
Entered
Team: Melbourne University Cycling Club
BARNDEN, Samuel
Entered
Team: Giant Racing Team
TEESE, Aidan
Entered
Team: Giant Racing Team
TEESE, Ronan
Entered
Team: Blackburn Cycling Club
MITCHELL, Erin
Entered
Team: Zappi RT
DURRANT-WHYTE, Alex
Entered
Team: R.A.C.E VMG
CRONIN, Anna
Entered
Team: Warragul Cycling Club
MEUNIER, Tylah
Entered
Team: Albury Wodonga Cycling Club
YOUNG, Robert
Entered
Team: carnegie caulfield cycling club
LOMBARDI, Thomas
Entered
Team: Rolla
MABIN, Emily
Entered
Team: Bendigo & District Cycling Club
BENNETT, Tim
Entered
Team: VA Pro Racing
LANGHAM, Jacob
Entered
Team: Knights of Suburbia Racing
WOOD, Suzy
Entered
Team: Sunbury CC
JONES, Adam
Scratched
Team: FOOTSCRAY CYCLING CLUB
LIPEC, Calven
Scratched
Team: Stepfwd soomom
BAILEY, Belinda
Entered
Team: Individual
CYCLING CLUB, Carnegie Caulfield
Entered
Team: Cycling Development Foundation
GREEN, Brendon
Entered
Team: Roxsolt Liv SRAM
SHERWELL, Courtney
Entered
Team: Backroadz Racing
DAVIS, John
Entered
Team: Butterfields Racing Team/Ballarat Sebastapol Cycling Club
FORSTER, Alana
Entered
Team: Footscray cycling club
WILLIAMS, Bjorn
Entered
Team: Onyva Racing Team
PROCTOR-PARKER, Dylan
Entered
Team: giant racing team
NORTON, Jesse
Entered
Team: Pedla
AITKEN, Jack
Entered
Team: Lexus of Blackburn
JONKER, Kerry
Entered
Team: Lexus of Blackburn
ROSEMAN-GANNON, Ruby
Entered
Team: Lexus of Blackburn
BROWN, Grace
Entered
Team: Lexus of Blackburn
MORIARTY, James
Entered
Team: Lexus of Blackburn
FRISLIE, Graeme
Entered
Team: Lexus of Blackburn
DUFFY, Joshua
Entered
Team: Lexus of Blackburn
LEAHY, Conor
Entered
Team: Lexus of Blackburn
PLOWRIGHT, Jensen
Entered
Team: Lexus of Blackburn
PLAPP, Luke
Entered
Team: University of Queensland Cycle Club
HOLLONDS, James
Entered
Team: Geelong and Surf Coast Cycling
RICE, Corinne
Entered
Team: Carnegie Caulfield Cycling Club
SPEED, Paul
Entered
Team: Royal Bikes
SHANNON, Tynan
Entered
Team: Geelong Cycling Club
OVENS, Tom
Entered
Team: Tolland Cycling Club
SILVER, Will
Entered
Team: TheDropcycling
ZHANG, Nick
Entered
Team: TheDropCycling
PURCELL, Glenn
Entered
Team: brunswick cycling club
BELL, Nick
Entered
Team: InForm TMX MAKE
BROWNING, Fergus
Entered
Team: Roxsolt Liv SRAM
BUTTON, Saffron
Entered
Team: Cycling Development Foundation
MCGOVERN, Mitchell
Entered
Team: VA PRO RACING
STRETTON, Dalton
Entered
Team: Geelong & Surfcoast Cycling Club
CROPLEY, Jesse
Entered
Team: Geelong CC
LONIE, Martin
Entered
Team: Knights of Suburbia Racing
JONES, Ashlee
Entered
Team: Wagga Wagga Cycling Club
DARLING, Stuart
Entered
Team: Knights of Suburbia Racing
SAMUHEL, Brianna
Entered
Team: Knights of Suburbia Racing
BENNETT, Keely
Entered
Team: Roxsolt Liv SRAM
FIELD, Tilly
Entered
Team: Brunswick Cycling Club
SMITH, Celestine
Entered
Team: Giant Racing
BLAZEVIC, Adam
Entered
Team: Hawthorn Cycling Club
KENNELLY, Andy
Entered
Team: Salter Cycles
PURCELL, Dan
Entered
Team: ARA Pro Racing Sunshine Coast
PERRY, Lauren / MARTIN WALLACE, Alex
Entered
Team: Carnegie Caulfield Cycling Club
LANE, Patrick
Entered
Team: StepFWD Soomom
MORLEY, Sharni
Scratched
Team: Cobram Barooga Cycling Club
NICHOLS, Dermot
Entered
Team: Team Kilowatt Cycle Coaching
SENG HPA, Lucy
Entered
Team: Colac Cycling Club
COX, Sally
Entered
Team: Ballarat Sebastopol Cycling Club
CANNY, Tim
Entered
Team: Knights of Suburbia Racing
JACOB, Lisa
Entered
Team: ARA Pro racing Sunshine Coast
TREZISE, Declan / DI DOMENICO, Daniel / RICHARDS, Kane / MCKENSIE, Hamish / GILMORE, Zack / WIGGINS, Craig
Entered
Team: ASC Olympia Amsterdam
SCHILT, Ryan
Entered
Team: Canberra Cycling Club
HILL, Ben
Entered
Team: Nero Continetal
BUTTIGIEG, Aidan / STEWART, Myles / PHILLIPS, Leigh / MCKENNA, Dylan
Entered
Team: Team Bridgelane
WHITE, Nicholas
Entered
Team: James Follacchio
FOLLACCHIO, James
Entered
Team: Ballarat and sebastapol cycling club
TAYLOR, Luke
Scratched
Team: Footscray CC
ANTONELLO, Peta
Entered
Team: Carnegie Caulfield Cycling Club
HRIBAR, Jackson
Scratched
Team: Hamilton Cycling Club
KENNETT, Christopher
Entered
Team: Giant Racing Team
DIETZE, Henry
Entered
Team: Burnside Wheelers
KOUNNAPIS, Kerry
Entered
Team: InForm TMX MAKE
RAYNOLDS, Matilda / SANDOW, Eloise / BLOOR, Ella / NUSPAN, Elizabeth / HOLMES, Chelsea
Entered
Team: InForm TMX MAKE
SAUNDERS, Tristan / FREIENSTEIN, Raphael / SCHULTZ, Elliot / JONES, Brenton / AGNOLETTO, Blake / QUICK, Blake
Entered
Team: Velomotion / Cubed Future
REID, Robert
Entered
Team: Caufield Carnegie Cycling Club
PARR, Robert
Entered
Team: Brunswick Cycling Club
BONNETT, Fiona
Entered
Team: Sydney Uni Velo
OH, Nicole
Entered
Team: Team Kilowatt Cycle Coaching
BENHAM, Amy
Entered
Team: Ballarat Sebastopol cycling club, lake health group
CLARKE, Shane
Entered
Team: Team Kilowatt Cycle Coaching
LESNIOWSKA, Rae
Entered
Team: Castlemaine Cycling Club
JACKSON, Emma
Entered
Team: 99 Bikes
MOSBEY, Rilyn
Scratched
Team: Footscray Cycling Club
PHUAH, Kelly
Provisionally entered
Team: Knights racing
MCCURLEY, Shannon
Scratched
Team: Carnegie Caulfield Cycling Club
GALLAGHER, Tom
Scratched
Team: Hawthorn Cycling Club
MANGAN, Sarah
Scratched