Startlist for RCCC CloudConnect Summer Criteriums: #7

Published at: Sat, 17 Apr 2021 7:04 PM AWST as final startlist. Changes may still occur prior to event.

Category Number Participant Club/Team
Junior A grade 221 BERTHELSEN, Casey Midland Cycle Club
Junior A grade 222 BROWN, Andy Perth MTB Club
Junior A grade 223 CASTLE, Samuel Roues Chaudes Cycling Club
Junior A grade 224 HOPKINS, William X-Speed Australia Cycle Club
Junior A grade 225 JONES, Daniel Midland Cycle Club
Junior A grade 226 MCDOWELL, Campbell Midland Cycle Club
Junior A grade 227 MCGILLIVRAY, Hamish Midland Cycle Club
Junior B grade 41 ALCOCK, Harry Roues Chaudes Cycling Club
Junior B grade 43 BROWN, Max Perth MTB Club
Junior B grade 44 MURPHY, Hunter X-Speed Australia Cycle Club
Junior B grade 45 SIBBEL, Reuben X-Speed Australia Cycle Club
Junior B grade 42 ATKINSON, Anabel Junior_B
Men's A grade 2 APPS, Patrick SwanDrafting Cycle Club
Men's A grade 3 AVES, Harrison zenith presto racing
Men's A grade 4 BROWN, Graeme Roues Chaudes CC
Men's A grade 5 COLLETT, Ryley Midland Cycle Club
Men's A grade 7 COOPER, Xavier Velofit Racing
Men's A grade 8 CULLEN, Brodie X-Speed Australia Cycle Club
Men's A grade 9 DERRICK, James Midland Cycle Club
Men's A grade 10 DOHERTY, Tony Velofit Racing
Men's A grade 11 HALL, Stephen Peel District CC
Men's A grade 12 HARVEY, Matthew Midland Cycle Club
Men's A grade 13 HARVEY, Timothy Midland Cycle Club
Men's A grade 14 HIND, David South Perth CC
Men's A grade 15 JOHN, Angus Perth triathlon club
Men's A grade 16 KALMA, Guy 225 Racing CC
Men's A grade 18 LANIGAN, Bryce South West CC
Men's A grade 19 LIGHTFOOT, Jack X-Speed Australia Cycle Club
Men's A grade 20 MACCAN, Adam Velofit
Men's A grade 21 MATEAR, Mark Perth mountain bike club
Men's A grade 22 MILNE, Calum Peel District CC
Men's A grade 24 NASH, Tristan X-Speed Australia Cycle Club
Men's A grade 25 OSMOND, Harry South Perth Rouleurs
Men's A grade 26 PAHL, Adrian Peel District CC
Men's A grade 27 SACCANI-WILLIAMS, Patrick South Perth Cycling Club
Men's A grade 28 STAPLETON, Brett Midland Cycle Club
Men's A grade 29 STELLA, Nigel Peel District CC
Men's A grade 30 WARDYNEC, Mathew South Perth CC
Men's A grade 31 WOOD, Courtland Busselton Cycle Club
Men's A grade 32 YATES, Theo Peel Districts CC
Men's A grade 23 NAGLE, Jethro Roues Chaudes CC
Men's B grade 53 AYLES, Scott Roues Chaudes CC
Men's B grade 54 BARTLETT, Luke SwanDrafting Cycle Club
Men's B grade 55 BEALES, Steve Roues Chaudes CC
Men's B grade 56 BOLT, Nicholas X-Speed Australia Cycle Club
Men's B grade 57 BROWN, Toby South Perth CC
Men's B grade 58 CARTER, John X-Speed Australia Cycle Club
Men's B grade 59 DOHLER, Jack X-Speed Australia Cycle Club
Men's B grade 60 FAIRCLOUGH, Ben South Perth CC
Men's B grade 62 HENDERSON, Callum Peel District CC
Men's B grade 63 JOHN, Angus SwanDrafting Cycle Club
Men's B grade 65 JONES, Adam Peel District CC
Men's B grade 66 LUDEMANN, Ben Midland Cycle Club
Men's B grade 67 MCDOWELL, Scott Midland Cycle Club
Men's B grade 68 MIJAT, Dan Roues Chaudes CC
Men's B grade 69 MILNE, Alastair Peel District CC
Men's B grade 71 NAGLE, Jethro Roues Chaudes CC
Men's B grade 72 NASH, Ben Perth MTB Club
Men's B grade 73 PERICH, Paul Roues Chaudes CC
Men's B grade 74 RAMIREZ, Gonzalo South Perth CC
Men's B grade 75 REYNOLDS, Greg X-Speed Australia Cycle Club
Men's B grade 76 SMITH, Lee Roues Chaudes CC
Men's B grade 77 STEWART, Doug Roues Chaudes CC
Men's B grade 78 TAPSCOTT, Michael Roues Chaudes Cycling Club
Men's B grade 79 WATMORE, Shae N/A
Men's B grade 51 ATKINSON, Julian Roues Chaudes CC
Men's B grade 70 MUNDT, Marion RSC Aachen
Men's B grade 52 ATTARD, Teneal South Perth Cycling Club
Men's B grade 61 FOWLER, Sarah South Perth Cycling Club
Men's C grade 130 BOWDEN, James Midland Cycle Club
Men's C grade 131 CHIDLOW, Adam Roues Chaudes Cycling Club
Men's C grade 132 LEITCH, Kurt N/A
Men's C grade 133 MORRISON, Ewan NONE
Men's C grade 134 PATERSON, Chris Perth MTB Club
Men's C grade 135 SMITHSON, Antony Roues Chaudes CC
Men's D grade 180 CAMPBELL, Callum Peel District Cycling Club
Men's D grade 181 CLOHESSY, Travis N/A
Men's D grade 182 EVES, Daniel X-Speed Australia Cycle Club
Men's D grade 183 JACOBS, Oliver Melville Fremantle CC
Men's D grade 184 KERR, Oliver Roues Chaudes Cycling Club
Men's D grade 185 O’NEILL, Felix Roues Chaudes Cycling Club
Women's A grade 101 ALCOCK, Belinda Roues Chaudes Cycling Club
Women's A grade 102 ATTARD, Teneal South Perth CC
Women's A grade 103 BONNER, Kate Velofit Australia Racing Team
Women's A grade 104 CLAYTON, Zoe X-Speed Australia Cycle Club
Women's A grade 105 FOWLER, Sarah South Perth Rouleurs
Women's A grade 106 GAMMIE, Megan Roues Chaudes Cycling Club
Women's A grade 107 LEE, Jer Ling Serene Singapore
Women's A grade 108 MUNDT, Marion RSV Aachen
Women's A grade 109 ROBINSON, Melissa Velofit Australia CC
Women's A grade 110 SUMMERSCALES, Sarah South Perth Cycling Club
Women's A grade 111 WALES, Rachael South Perth rouleurs
Women's B grade 151 CARTER, Sally X-Speed Australia Cycle Club
Women's B grade 152 FOURIE, Vicky X-Speed Australia Cycle Club
Women's B grade 153 GREENHALGH, Jessica X-Speed Australia Cycle Club
Women's B grade 154 MCLENNAN, Katrina Peel District Cycling Club
Women's B grade 155 VOGEL, Olivia X-Speed Australia Cycle Club
Women's B grade 156 WILSON, Mckenzie Track Cycling WA
Women's C grade 91 BOON, Larissa South Perth rouleurs
Women's C grade 92 DAL PASSO, Chloe Midland Cycle Club
Women's C grade 93 SIBBEL, Scarlett X-Speed Australia Cycle Club
Women's C grade 94 TORRES, Marina PCITP
Women's D grade 201 MURPHY, Tahlia X-Speed Australia Cycle Club
Women's D grade 202 SELLAR, Rose Roues Chaudes CC
Women's D grade 203 SPENCER, Danielle X-Speed Australia Cycle Club
Women's D grade 204 VOGEL, Portia X-Speed Australia Cycle Club