Startlist for 2023 Euroa Town Crit

Published at: Sat, 22 Apr 2023 5:10 AM AEST as final startlist. Changes may still occur prior to event.

Category Number Participant Club/Team
JB13 140 RETCHFORD, Hamish Team Mount Beauty
JB13 141 RYAN, Kaeden Blackburn Cycling Club
JB13 142 THOMAS, Ryder Shepparton Cycling Club
JB13 143 TOBIN, Evan Geelong Cycling Club
JG13 150 CROFTS, Asha Brunswick CC
JG13 151 GILL, Jasmine Brunswick Cycling Club
JM15 120 BRAIN, Levi Bendigo & District CC
JM15 121 BRAIN, Thomas Bendigo & District CC
JM15 122 CHRISTENSEN, Fletcher Seymour Broadford cycling club
JM15 123 ERMERT, Lachlan Blackburn Cycling Club
JM15 124 HARNETTY, Ethan Castlemaine Cycling Club
JM17 100 EDWARDS, Jack Shepparton Cycling Club
JM17 101 LANCASTER, Luca Shepparton Cycling Club
JM17 102 NICHOLLS, Bryce Castlemaine Cycling Club
JM17 103 NUSPAN, Maxx Bendigo & District Cycling Club
JW15 130 DOUGLAS, Madeleine Bendigo & District CC
JW15 131 RUSSELL, Billie Brunswick Cycling Club
JW15 132 TOBIN, Makayla Geelong CC
JW17 110 HARNETTY, Hope Castlemaine Cycling Club
JW17 111 LAKE, Alanah Blackburn Cycling Club
JW17 112 LAWTON, Amie Brunswick Cycling Club
JW17 113 PRITCHARD, Audrey Blackburn Cycling Club
MA 1 CROFTS, Lewis Sunbury Cycling Club
MA 2 DARLING, Stuart Wagga Wagga CC
MA 3 DAVIS, Archie Albury Wodonga Cycling Club
MA 4 EDDY, Samual Bendigo & District CC
MA 5 EDWARDS, Liam Shepparton Cycling Club
MA 6 JONES, Adam Sunbury Cycling Club
MA 7 KIRBY, Shayne Seymour Broadford Cycling Club
MA 8 MULKEARNS, Aaron Coburg Cycling Club
MA 9 O’SULLIVAN, Finbar Seymour Broadford Cycling Club
MA 10 PURCELL, Dan Footscray Cycling Club
MA 11 SHARP, Tom Hawthorn Cycling Club
MA 12 SHERWIN, Matthew Eastern Cycle Club
MA 13 TREWHELLA, Max Echuca/Moama Cycling Club
MB 30 BAIN, Andrew Coburg Cycling Club
MB 31 BROWN, Scott Sunbury Cycling Club
MB 32 BURROWS, Daniel Cobram Barooga CC
MB 33 CHRISTENSEN, Glenn Seymour Broadford Cycling Club
MB 34 DAVIS, Nick Albury Wodonga Cycling Club
MB 35 DOBELI, Matthew Echuca/Moama Cycling Club
MB 36 DUNNE, Brenton Geelong & Surf Coast Cycling Club/Geelong Cycling Club
MB 37 FUHRMEISTER, Sam Seymour Broadford Cycling Club
MB 38 GARRETT, Andrew Seymour Broadford Cycling Club
MB 39 JOHNSON, Daniel Seymour Broadford Cycling Club
MB 40 JOHNSTONE, Thomas Albury-Wodonga Cycling Club
MB 41 KONG, Matt Carnegie Caulfied Cycling Club
MB 42 LAFFY, Kevin Echuca/Moama Cycling Club
MB 43 LANCASTER, Brett Shepparton Cycling Club
MB 44 LAY, Jake Seymour Broadford Cycling Club
MB 45 LEE, Richard Carnegie Caulfied Cycling Club
MB 46 LEE, Simon Brunswick CC
MB 47 LIPEC, Calven Footscray Cycling Club
MB 48 MADDERN, Jade Castlemaine Cycling Club
MB 49 MANN, David Albury Wodonga Cycling Club
MB 50 MILLYNN, Paul Albury Wodonga Cycle Club
MB 51 O'BRIEN, Jarrod Shepparton Cycling Club
MB 52 SHERWILL, Jeremy Albury Wodonga Cycling Club
MB 53 SIMPSON, Nicholas Castlemaine Cycling Club
MB 54 SLOPER, Craig Cobram Barooga CC
MB 55 SMITH, Reuben Wangaratta Cycling Club
MB 56 STUDLEY, Ian Mornington Cycling Club
MB 57 THOMAS, Stanley Shepparton Cycling Club
MB 58 THOMSON, Michael Seymour Broadford Cycling Club
MB 59 VARLEY, Peter Alpine Cycling Club
MC 70 BOLWELL, Christopher Norwood Cycling Club
MC 71 BRAIN, Matt Bendigo & District Cycling Club
MC 72 BRAIN, Nathan Bendigo & District Cycling Club
MC 73 COOK, Victor Bendigo & District Cycling Club
MC 74 DEELEY, Justin Bendigo & District Cycling Club
MC 75 FRANKLIN, Jarrod Albury Wodonga Cycling Club
MC 76 HARNETTY, Benjamin Castlemaine Cycling Club
MC 77 HENDER, James Seymour Broadford Cycling Club
MC 78 JACKSON, Daniel Castlemaine Cycling Club
MC 79 JONES, Alan Albury-Wodonga Cycling Club
MC 80 JUDD, Dan ADF Cycling Club
MC 81 MCFARLANE, Brent Albury-Wodonga Cycling Club
MC 82 MCKEMMISH, Darren Echuca/Moama Cycling Club
MC 83 MCKENZIE, Andrew Northern Cycling Club
MC 84 MOLLER, Liam Shepparton Cycling Club
MC 85 PARISH, Allan Shepparton Cycling Club
MC 86 SUKKEL, Ayden Eastern Cycling Club
SUPPORT_RACES_JR 160 DAVIS, Thea Albury Wodonga Cycling Club
SUPPORT_RACES_JR 161 GILL, Krystal Brunswick Cycling Club
SUPPORT_RACES_JR 162 HOPWOOD, Paris Mansfield Mt Buller Cycling Club
SUPPORT_RACES_JR 163 JACKSON, Chloe Castlemaine Cycling Club
WA 20 DEACON, Kirsty Carnegie Caulfield CC
WA 21 GROVE, Sarah Echuca Moama Cycling Club
WA 22 HALL, Lucy Bendigo & District CC
WA 23 JACK, Haylee Bendigo & District CC
WA 24 JONES, Lilyth Bendigo & District CC
WB 60 BARROT, Stacey Shepparton Cycling Club/Cobram Barooga Cycling Club
WB 61 HOLLIOAKE, Regan Shepparton triathlon club
WB 62 JACKSON, Emma Castlemaine Cycling Club
WB 63 LEE (BUSH), Alison Shepparton Cycling Club
WB 64 MADDERN, Leshae Castlemaine Cycling Club
WC 90 ANGELES, Liliana Shepparton Cycling Club
WC 91 GIBBONS, Hannah Albury Wodonga Cycling Club
WC 92 GOODMAN, Claire Echuca/Moama Cycling Club
WC 93 MILLYNN, Kathy Albury-Wodonga Cycling Club
WC 94 SUMMERS, Kim SBCC
WC 95 WOOD, Julia Seymour Broadford Cycling Club